Kakav derbi: Atletico poveo, te razljutio katalonskog diva (VIDEO)

DERBI 3. KOLA PRIMERE

M. H.
0

Barcelona je večeras slavila u velikom derbiju trećeg kola Primere u Madridu i zadržala lidersku poziciju.

Katalonci su savladali Atletico s 2:1 na Vicente Calderonu, a svi pogoci postignuti su u drugom dijelu.

Tim s Nou Campa je bio apsolutno dominantan u prvom poluvremenu, ali na odmor se otišlo bez golova.

Treba naglasiti da je glavni sudija mogao svirati i dva penala za goste, ali se za to nije odlučio, iako je bilo elemenata.

Uz to, povrijedio se Vermaelen, koji je istegao zadnju ložu i tako nastavio s pehovima od dolaska u Kataloniju.

U nastavku je Barca držala loptu u svojim nogama, ali je Atletico poveo. Fernando Torres je lijepo pogodio u 52. minuti.

Radost domaćih trajala je samo četiri minuta, a onda je prelijepo pogodio Neymar iz slobodnjaka.

U nastavku je Enrique pojačao pritisak, uveo i Lea Messija u 60. minuti, koji mu se odužio samo 17 minuta kasnije.

Nakon greške Gabija, uslijedila je prelijepa akcija Katalonaca, koju je u svoj prvi ovosezonski gol u Primeri pretvorio Argentinac.

Treba naglasiti i to da je sudija mogao u drugom dijelu svirati po jedan penal na obje strane, ali večeras očito nije bila njegova noć.