907

Liga prvaka

M. H.
0
Fudbaleri Porta plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka večerašnjom pobjedom od 4:0 protiv Basela. Portugalski tim je bio dominantan u prvom dijelu meča. Od početka su domaći krenuli ofanzivno, a to im se isplatilo već nakon 14 minuta, kada je sjajno iz slobodnog udarca pogodio Alžirac Yacine Brahimi. http://www.dailymotion.com/video/x2j5uwj_yacine-brahimi-goal-porto-1-0-basel-champions-league-10-3-2015_sport#from=embediframe Do poluvremena su domaći rutinski sačuvali prednost, a treba izdvojiti i težu povredu sjajnog defanzivca Porta Danila, koji je zamijenjen u ranoj fazi meča. Već početkom nastavka domaći su riješili pitanje prolaska dalje. Nakon sjajne akcije Brahimija pogodio je Meksikanac Herrera. https://www.dailymotion.com/video/x2j5ylw_goal-herrera-h-fc-porto-2-0-basel-champions-league-play-offs-10-03-2015_sport#from=embediframe Domaći navijači došli su na svoje ponovo već u 56. minuti, kada je Casemiro odlično pogodio iz slobodnjaka za 3:0. https://www.dailymotion.com/video/x2j5yyx_casemiro-amazing-goal-porto-3-0-basel-champions-league-10-3-2015_sport#from=embediframe Međutim, tu nije bio kraj mukama švicarskog tima, jer je u 76. minuti još jedan sjajan gol postigao Aboubakar. Do kraja još vrijedno pomena je i crveni karton argentinskog veterana Waltera Samuela u redovima Basela. Treba istači da je prolazak Porta apsolutno zaslužen, jer je i u prvom duelu (1:1) bio bolji rival.