Drama u Madridu: Četiri gola Schalkea na Bernabeu nedovoljna...
Drama u Madridu: Četiri gola Schalkea na Bernabeu nedovoljna za prolaz

Liga prvaka

K. DEDOVIĆ
0
U drugoj utakmici osmine finala snage su odmjerili Real Madrid i Schalke na stadionu Santiago Bernabeu. Rezultat prve utakmice bio je 0:2, dok je u Madridu rezultat glasio 3-4. Real Madrid: Arbeloa (Nacho), Bale, Benzema, Casillas, Coentrao (Marcelo), Isco, Khedira (Modrić), Kroos, Pepe, Ronaldo, Varane Schalke: Barnetta (Uchida), Choupo-Moting (Sane), Fuchs, Hoger (Goretzka), Howedes, Huntelaar, Matip, Meyer, Nastasic, Neustädter, Wellenreuther Dramatična utakmica, sa mnoštvo preokreta igrala se u Madridu, gdje su na kraju slavili fudbaleri Schalkea. Prvi do vodstva dolaze fudbaleri Schalkea, kada Fuchs na asistenciju Barnetta pogađa mrežu Casillasa. Samo pet minuta trajalo je slavlje gostiju kada gol glavom postiže Ronaldo u 25. minuti na asistenciju Kroosa. Huntelaar u 40. minuti pogađa za novo vodstvo Schalkea, da bi isti fudbaler madriđana pogodio ponovo glavom u 45 minuti prvog poluvremena. Na odmor se otišlo sa rezultatom 2-2. Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći igrači, te su gol za prvo vodstvo na utakmici postigli u 53. minuti preko Karima Benzeme. Schalke se nije predavao, te su u 57. minuti stigli do izjednačenja. Sane je akter prelijepog pogotka na asistenciju Fuchsa. Tračak nade, te veliku konfuziju stvorio je Huntelaar kada je pogodio mrežu Reala u 87. minuti za vodstvo Schalkea te ispostaviće se na kraju pobjedu nedovoljnu za prolazak u četvrtinu finala Lige prvaka.