Atletico želi ponovo do finala, Wenger čeka Monaco
907

LIGA PRVAKA

L. N.
0
Dueli Bayera iz Leverkusena i madridskog Atletica, odnosno Arsenala i Monaca večeras zatvaraju prvi dio osmine finala Lige prvaka. Šampion Španije i aktuelni viceprvak Evrope Atletico stiže u Leverkusen sa željom da na startu eliminacione faze započne novu "vožnju do finala", dok će Arsenal, koji skoro 10 godina ne uspjeva doći do same završnice, pokušati da već u prvom meču završi posao protiv bivšeg tima Arsenea Wengera. "Ne postoji bolji način da zaboravimo ono što nam se desilo u Lisabonu, nego da ponovo dođemo do finala i osvojimo trofej", izjavio je trener Atletica Diego Simeone i jasno otkrio ambiciju u elitnom takmičenju. "Marca" prenosi da će Atletico u Leverkusenu "napasti" domaćina sa trojicom napadača od prvog minuta - Griezmannom, Mandžukićem i Torresom, što jasno otkriva ambicije Madriđana, što zbog kvaliteta pomenutih napadača, ali i činjenice da su Hrvat i Španac već osvajali trofej u elitnom takmičenju. Domaćin je dobio tri od posljednja četiri meča na svom terenu u Ligi prvaka, ali sa druge strane Atletico je poražen na samo jednom od posljednjih devet gostovanja. Za Leverkusen neće igrati suspendovani Toprak i povrijeđeni Kruse i Bender, dok će kod Atletica izostati povrijeđeni Koke. Sa teretom od četiri uzastopne eliminacije u osmini finala Arsenal dočekuje Monaco, a Wenger, koji je od 1987. do 1994. godine sjedio na klupi "kneževa", prvi put će igrati protiv kluba sa kojim je osvojio titulu i Kup, ali i izgubio finale Kupa kupova. "Želimo napraviti iskorak u Ligi prvaka i potreban nam je trijumf. Uvjeren sam da ćemo ga i ostvariti", izjavio je Danny Welbeck. Za Arsenal neće igrati povrijeđeni Arteta, Chamberlain, Ramsey i Debuchy, dok su gosti kompletni. Obje utakmice igraju se u standardnom terminu od 20.45 sati.