Sanchez junak Emiratesa, Athletic šokirao Napoli, a Malmö iznenađenje večeri

Bešiktaš nije iznenadio

M. H.
0
Alexis Sanchez novi je heroj Emiratesa. Sjajni Čileanac postigao je jedini pogodak na susretu protiv Bešiktaša i tako odveo Topnike u Ligu prvaka. Fudbaleri Arsenala bili su bolji rival u prvom dijelu, a veliku priliku u devetoj minuti propustio je Jack Wilshere. Ipak, navijači Topnika došli su na svoje u prvoj minuti nadoknade, kada je prvijenac u dresu londonskog kluba postigao Alexis Sanchez. sanchez I u nastavku domaći su bili bolji, ali su promašivali veoma dobre prilike. Sjajnu priliku u 74. minuti imao je Cazorla, nakon nesebičnog ubacivanja Alexisa, a Turci su krenuli u kontru, koju je prekršajem prekinuo Debuchy, zaradivši drugi žuti karton. U 89. minuti priliku je imao Demba Ba da šokira Emirates, ali nije uspio. Ipak, Arsenal je izdržao s igračem manje, te će po 17. put zaredom igrati u Ligi prvaka. arsenal U drugom derbiju večeri Athletic Bilbao savladao je Napoli i plasirao se u grupnu fazu Lige prvaka. Gosti su poveli lijepim pogotkom Hamšika, ali su domaći preokrenuli golovima Aduriza (dva) i Ibaija. Bayer iz Leverkusena sve je riješio u prvom meču, kada je s 3:2 savladao Kopenhagen u gostima. Revanš je bio formalnost, a Apotekari su bili uvjerljivi slavivši sa 4:0. pogotke su postigli Son Cahanoglu i Kießling (dva). U dresu domaćih dobar meč odigrao je bivši kapiten BiH Emir Spahić. Iznenađenje su priredili igrači Malmöa, koji su sa čak 3:0 nadigrali Salzburg i plasirali se u grupnu fazu. Junak je bio Rosenberg sa dva pogotka, a jedan je dodao Eriksson. Posljednji susret večeri igra se u Bugarskoj, gdje je Lundogorets u 90. minuti pogotkom Wandersona izborio produžetke protiv Steaue.