907

Premijer liga BiH, 5. kolo

M. H.
0
U posljednjem današnjem susretu petog kola BH Telecom Premijer lige fudbaleri Širokog Brijega uvjerljivo su slavili protiv Zvijezde. Gosti iz Gradačca su na Pecari poveli u 26. minuti pogotkom Uroša Stojanova, kojem je prethodila katastrofalna greška u posljednjoj liniji domaćih. Ipak, već u narednom napadu domaćih bilo je 1:1, a pogodio je Kožulj. Do kraja poluvremena je pobjednik već bio odlučen, jer je Brazilac Wagner dva puta se upisao u strijelce. U nastavku, tačnije u 56. minuti i Dino Ćorić je pogodio za 4:1 na centaršut novog bh. reprezentativca Zakarića. Do kraja su gosti smanjili rezultat preko Isanovića. Ovim trijumfom Širokobriježani su se izjednačili na vrhu tabele s aktuelnim prvakom Zrinjskim sa po 13 bodova. Rezultati 5. kola BH Telecom Premijer lige BiH: Čelik - Velež 1:1 Olimpic - Borac Banja Luka 4:1 Radnik Bijeljina - Željezničar 1:3 Slavija - Sloboda 2:1 Travnik - Mladost Velika Obarska 1:0 Zrinjski - Vitez 2:0 Široki Brijeg - Zvijezda Gradačac 4:2 Sarajevo - Drina Zvornik (odgođeno)