Apotekari

Grupa C

S. T.
0
Sve što su Zenit i Monaco propustili pružiti gledaocima i svojim navijačima to su učinili njihovi suparnici iz grupe C Bayer Leverkusen i Benfica. Utakmica u St. Peterburgu je, podsjetimo, završila 0:0. Povratnik u reprezentaciju BiH Emir Spahić komandovao je odbranom "Apotekara" koji su rutinski sa 3:1 savladali goste iz Portugala. Pitanje pobjednika praktično je riješeno u prvom poluvremenu kada su domaćini otišli na odmor sa prednošću od 2:0. Strijelci su bili Stefan Kiessling u 25. i Heung-Min Son u 34. minuti. Neizvjesnost u meč donio je Eduardo Salvio sa svojim golom za smanjenje rezultata u 62. minuti. Ipak, sve nedoumice oko pobjednika otklonio je Hakan Calhanoglu sa bijele tačke u 64. minuti.