Širokobriježani prvi polufinalisti Kupa BiH
907

Prošli uprkos porazu na Otoci

M. H.
0
Fudbaleri Širokog Brijega prvi su polufinalisti Kupa BiH. Aktuelni osvajači ovog takmičenja prošli su dalje, ponajviše zahvaljujući trijumfu iz prvog susreta od 2:0 protiv Olimpica. Revanš na Otoci donio nam je veoma dobar fudbal i pregršt uzbuđenja. Vlado Zadro je doveo goste u vodstvo u sedmoj minuti i činilo se da su se domaći predali. Ipak, samo šest minuta kasnije Sulejman Smajić rezantnim udarcem, na asistenciju Rizvanovića, poravnava rezultat. Domaći su nakon izjednačenja preuzeli inicijativu, ali Kokot je u dva navrta bio neprecizan. Iako je finiš poluvremena pripao Širokobriježanima, Vukovi su na odmor otišli s prednošću zahvaljujući Daliboru Pandži. U nastavku su domaći krenuli još odlučnije, jer su im za prolazak bila potrebna još dva pogotka. Veliku priliku u 71. minuti propušta Pandža, a u kontri gosti stižu do 2:2 i već tada je bilo jasno ko ide u polufinale. Gol vrijedan prolaska dalje postigao je Plazonić. Bio je to eurogol. Samo dva minuta kasnije Olimpic se vraća u vodstvo, kada lijepu akciju Zebe i Rizvanovića golom završava Asim Zec. Imali su domaći priliku da povise na 4:2, ali Pandža i saigrači su u odsutnim trenucima bili neprecizni. Tako Olimpicu ostaje da izlazak u Evropu traži sada kroz Premijer ligu BiH, gdje trenutno zaostaje četiri boda za vodećim sastavima - Širokim, Zrinjskim, Sarajevom i Željezničarom.