Bale pogodio protiv Tottenhama, Real prvi finalista Audi Kupa
907

Minhen

0

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale "Audi Cupa" pošto su u prvom polufinalnom susretu na "Allianz Areni" rutinski savladali ekipu Tottenhama golovima Jamesa Rodrigueza i Garetha Balea.

Španski gigant nastupio je na "Allianz Areni" bez prve zvijezde tima Cristiana Ronalda ali i Karima Benzeme koji je također bio pošteđen.

Najviše uzbuđenja viđeno je na samom startu susreta kada su obje ekipe stvorile po jednu odličnu priliku ali do promene rezultata nije došlo.

Bliži postizanju gola u tim momentima bili su fudbaleri Reala ali je prečka bila saveznik golmana Vorma.

Vodeći pogodak za Real Madrid postigao je James Rodriguez u 36. minutu nakon centaršuta Isca i loše intervencije odbrane Tottenhama na čelu sa golmanom Vormom.

Drugo poluvrijeme bilo je jako monotono, bez pravih prilika, ali je bivši fudbaler Tottenhama Gareth Bale iskoristio jednu grešku zadnje linije Spursa pa je sa dvadesetak metara snažnim udarcem savladao Vorma za konačnih 2:0.

Real se tako plasira u finale "Audi Cupa" gdje će se sastati sa boljim iz duela Bayern Minhen - Milan.