Uprkos porazu, nada za prolazak postoji: Željezničar minimalno...
Uprkos porazu, nada za prolazak postoji: Željezničar minimalno poražen

Europa liga

K. DEDOVIĆ
0

FK Željezničar je večeras u Liegeu odigrao prvu utakmicu 3. pretkola Evropske lige protiv belgijskog Standarda.

Sarajevski klub je izgubio 2:1 u Belgiji od Standarda, ali bila je to sjajna utakmica nakon koje je nada u prolazak i dalje postoji.

U 1. poluvremenu je favorizirani domaćin bio puno, puno bolji, a Željo je gubio od 16. minute nakon manjka sreće jer je Kosorić zabio autogol. Krenulo je potpuno loše te u 28. minuti, Knockaert je, na asistenciju Trebela, pogodio iskosa s lijeve strane za 2-0. S tim rezultatom se otišlo na pauzu.
Prvu priliku Željezničar je imao tek u 59. minuti preko Kokota, te je to bila najava buđenja. Đelmić je u 64. minuti zabio gol veliki kao kuća! Treba napomenuti da je u akciji prije gola Trebel pogodio prečku, te puno sreće imao je Željezničar

Standard - Željezničar 2 : 1