Gol Džeke nedovoljan za pobjedu Cityja na Anfieldu
907

Premier Liga

K. D.
0
Derbi utakmica 27. kola engleskog prvenstva odigrana je na Anfieldu, a 'mačeve' su ukrstili fudbaleri Liverpoola i Manchester Cityja. Na kraju, domaćin je slavio rezultatom 2-1. Liverpool: Allen, Can, Coutinho, Henderson, Lallana, Lovren, Marković (Sturridge), Mignolet, Moreno, Skrtel, Sterling Manchester City: Agüero, Džeko (Milner), Fernandinho (Bony), Hart, Kolarov, Kompany, Mangala, Nasri, Silva, Toure, Zabaleta Fudbaleri Liverpoola dolaze prvi do gola, kada u 11. minuti Henderson na asistenciju Sterlinga pogađa za vodstvo domaćih. 14 minuta kasnije, Edin Džeko sjajno pogađa mrežu Mignoleta, nakon fantastičnog pasa Aguera, kroz nekoliko igrača "Redsa". 1:1. U drugom poluvremenu golova nije bilo sve do 75. minute, kada Coutinho, na asistenciju Sterlinga pogađa mrežu Cityja. Liverpool se ovom pobjedom popeo na 5. mjesto tabele Premier Lige, te je skupio 48 bodova. Sljedeću utakmicu, Redsi će igrati protiv Burlneya. City je ostao na 2. mjestu pomenute tabele, te je ovim porazom ostao sa osvojenih 55 bodova, i 'prokockao' priliku da se primakne Chelseaju.