Bayern častio HSV s osam golova, Spahić pocrvenio u sjajnom meču
907

Bundesliga, 21. kolo

M. H.
0
Aktuelni prvak Njemačke, Bayern, deklasirao je u Minhenu HSV sa čak 8:0 u 21. kolu Bundeslige. Müller je pogađao tri puta, Robben i Götze po dva, dok su po jedan pogodak dodali Ribery i Lewandowski. Veoma uzbudljivo bilo je u Leverkusenu, gdje je Wolfsburg na poluvremenu imao uvjerljivo vodstov (3:0). Ipak, Apotekari su zaigrali neuporedivo bolje u nastavku, te je završilo 4:5 za Vukove. Meč su obilježili Dost i Son-Heung Min, koji su postigli četiri gola, odnosno hat-trick. Vrijedi spomenuti da je i Emir Spahić u 82. minuti zaradio drugi žuti karton, tj. crveni, te je meč ranije okončao. Tako je direktno kumovao porazu svog tima u sudijskoj nadoknadi. Werder u nastavku sezone igra kao preporođen, a danas je u Bremenu nadigrao Augsburg s 3:2. Izet Hajrović je i ovaj meč presjedio na klupi. U malom bh. derbiju Hoffenheim je nadigrao Stuttgart golom Rudyja iz 93. minute 2:1. Ermin Bičakčić je odigrao čitav meč, dok je Sejad Salihović u igru ušao u 57. minuti. http://www.dailymotion.com/video/x2h71lg_gotoku-sakai-goal-hoffenheim-1-1-stuttgart-bundesliga-14-2-2015_sport S druge strane, Vedad Ibišević na teren je ušao u 78. minuti. Do trijumfa je u finišu stigla i Borussia M'Gladbach. Pogotkom Xhake savladali su Koeln 1:0, te su stigli do odlične treće pozicije.