Derbi utakmicu na Anfieldu odlučio "Super Mario"
Derbi utakmicu na Anfieldu odlučio

Premiership

K. DEDOVIĆ
0
Derbi utakmicu na Anfiledu odigrali su Liverpool i Tottenham. Susret je završen pobjedom domaćina 3-2. Marković dovodi Redse u vodstvo u 15. minuti, da bi Kane 11 minuta kasnije izjednačio rezultat. Pogodak sa bijele tačke postiže kapiten Liverpoola u 53. minuti, da bi Dembele na asistenciju Kanea u 61. minuti donio novo izjednačenje na utakmici. Gol za veliko slavlje "KOP-a" i čitavog stadiona Liverpoola donosi Super Mario. Na asistenciju Lallana, u 83. minuti italijanski reprezentativac pogađa mrežu Llorisa za pobjedu domaćina. Liverpool se ovom pobjedom primakao Tottenhamu na samo jedan bod zaostatka. Nalaze se na 7. mjestu Premiershipa sa 42. boda. Londonska ekipa nalazi se mjesto iznad. Sljedeću utakmicu Tottenham dočekuje West Ham, dok će Liverpool snage odmjeriti sa Southamptonom.