Arsenal slavio nad

Premiership

K. DEDOVIĆ
0
Večeras su na rasporedu 4 meča 25. kola engleskog Premiershipa. Domaćini su upisali tri pobjede uz jedan poraz. Arsenal je slavio nad Leicesterom 2-1. Strijelci za londonski klub bili su Koscielny u 27. te Walcott u 41. minuti. Kramarić je postigao gol za Leicester u 61. minuti. Ekipa Hulla upisala je nova tri boda, a Aston Villa teren je napustila poražena. Hull je slavio sa 2-0, a pogotke su postigli Jelavic u 22. te N'Doye u 74. minuti. Sunderland je jedini poraženi domaćin večerašnjih mečeva, a porazila ih je ekipa QPR-a. Fer je načeo mrežu Sunderlanda u 17. minuti da bi pred kraj prvog poluvremena, u 56. minuti Zamora postigao drugi pogodak za svoju ekipu. Arsenal se tako ovom pobjedom popeo na 4. mjesto tabele Premiershipa sa 45 bodova. Leicester je novim porazom zapečatio začelje pomenute tabele, sa 17 osvojenih bodova. U "borbi za opstanak" bolji su bili igrači Hulla, te su tako izbjegli zonu ispadanja. Nalaze se na 15. mjestu sa 23 boda, dok je Aston Villa novim porazom ostala na 18. mjestu sa 22 boda. Predstoji još dosta mečeva, te nas očekuju zanimljive utakmice engleskog prvenstva.