907

Afrički kup nacija

K. D.
0
Senegal je uoči posljednjeg kola u skupini C bio prvi, no na koncu su završili na trećem mjestu i vraćaju se kući. Alžir je bio bolji sa 2:0 i prošao dalje, kao i Gana koja je svladala Južnu Afriku 2:1. Loše je krenulo po Senegalce, Alžir je poveo već u 11. minuti. Bougherra je sa centra odigrao dubinsku loptu, odbrana Senegalaca jako je loše reagovala, a poklon je iskoristio napadač Leicestera Riyad Mahrez. Tačku na i stavio je Tottenhamov veznjak Bentaleb lijepim pogotkom sa 16 metara. Gana je pak dugo bila u minusu, Južna Afrika je vodila pogotkom Masanga iz 17. minute, ali ekipa Avrama Granta stigla je do preokreta u posljednjih 20 minuta. Prvo je zabio defanzivac Boye u 73., da bi prolaz i prvo mjesto Gani osigurao napadač Marseillea Andre Ayew u 83. Gana i Alžir svoje će protivnike saznati sutra, dok u grupi D vlada totalno ludilo.