Bayern savladao Freiburg, Stuttgart

Bundesliga

K. Dedović
0
Bayern Munchen 2 Freiburg 0 Bayern Munchen ima niz od šest utakmica koje su pobijedili i prednost od 12 bodova nad drugoplasiranim Wolfsburgom. Freiburg se nalazi na predposljednjem mjestu sa osvojenih 14 bodova, koliko ima i posljdenja ekipa Werder (utakmica manje). Bayern je u zadnje tri utakmice Freiburgu na Allianz Areni zabio čak 12 golova. Robben je donio vodstvo Bayernu kada je u šesnaestercu snažno pucao glavom u donji lijevi ugao i pogodio za 1:0 u 40. minuti utakmice. Holanđanin je tim pogotkom upisao 100. gol u dresu Bayerna. Početkom drugog poluvremena, Bayern dolazi do drugog gola. Müller je zatresa mrežu glavom u 48. minuti. Uspio je plasirati loptu unutar desne stative za 2:0. Sljedeće kolo Bayern će se sastati sa Mainzom, dok će ekipa Freiburga ugostiti Hannover. Hamburger 0 Stuttgart 1 Stuttgart je pobjedom "pobjegao" iz zone ispadanja te se tako nalaze na 15. mjestu tabele Bundeslige. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Klein u 42. minuti.