907

Kvalifikacije za EURO 2016.

Sport.ba
0
94. minut - Kraj susreta u Cardiffu. Vels - BiH 0:0. 93. minut - Kakav udarac Balea, još ljepša odbrana Begovića. Veoma teška pozicija za napadača Reala, ali se veoma dobro snašao. Bio je ovo šesti korner za domaće. ali dobro se završilo za Zmajeve. 90. minut - I dalje bez golova. Još četiri minute će se igrati u Cardiffu. 83. minut - Hajrović u igri umjesto Ibiševića. I domaći su mijenjali, te je tako sada u igri George Williams umjesto prezimenjaka Jonathana. 82. minut - Uzvratili su domaći. Bale je lagano prošao pored Bešića i Medunjanina, ali je šutirao slabijom desnom nogom, što je bio lagan zadatak za Begovića. 80. minut - Sjajan udarac Pjanića iz slobodnjaka, ali još ljepša odbrana golmana domaćih. Nemamo sreće večeras zaista u ofanzivi. 78. minut - Ispala je naša odbrana, ali srećom kapiten A. Williams sa pet metara neometan prebacuje Begovićev gol. 75. minut - Centaršut Lulića, slab pokušaj glavom Sušića iz veoma teške situacije. Pape još uvijek nije napravio niti jednu izmjenu, a zagrijava se Izet Hajrović. 71. minut - Došlo je do koškanja nakon starta nad Bešićem, a Džeko dobiva žuti karton, zbog kojeg neće igrati protiv Belgije u Zenici. Kakav peh. 70. minut - Chester dobiva žuti nakon žestokog starta nad Muhamedom Bešićem. 68. minut - Miralem Pjanić izveo slobodnjak sa oko 20-ak metara, ali lopta za malo pored gola domaćih. Bolji smo u nastavku, ali golova još nema. 65. minut - Domaći su došli do daha, a drugi korner u nastavku nije donio neku veću prijetnju Zmajevima. Robson Kanu zamijenio je Churcha i to je bila prva izmjena na ovom susretu. 63. minut - Bale izborio korner. Sam ga je odlučio izvesti, a naši se opet sjajno brane. 58. minut - Taylor večeras već drugi put žestoko startuje nad Mujdžom i tek dobiva prvi žuti karton. To je ujedno prvi karton za domaće. 56. minut - Ofanziva naših se nastavlja. Ponovo odbrana domaćeg golmana, nakon dalekometnog projektila Harisa Medunjanina. Ovo moramo iskoristiti i povesti, domaći u šoku. 53. minut - Treći korner za Zmajeve, koji je izborio Mujdža. Naši su počeli odlično u nastavku, a ada je i Džeko pokušao glavom, ali Henessey nesavladiv večeras. 51. minut - Sjajno dodavanje Lulića za našeg kapitena, koji je akciju okončano lošim udarcem. Golman Henessey je ovo lako uhvatio. Počeli smo ofanzivno, samo jošgol nedostaje. 50. minut - Dobra prilika za Ibiševića, ali odlično reaguje domaći čuvar mreže. E ovo je moglo rezultirati našim vodstvom. Sjajno je prethodno ubacio Sušić. 49. minut - Veoma loš pokušaj Balea s preko 30 metara. 46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme. Nakon prvog nije bilo golova. 45. + 1 minut - Kraj poluvremena u Cardiffu. Domaći bili bolji prvih 20-ak minuta, a u nastavku Zmajevi preuzeli dominaciju. Ipak, golova nema. 45. minut - Sjajna lopte Medunjanina prema Džeki, ali Dijamant nije dobro zahvatio loptu glavom. Šteta. 44. minut - Zmajevi su tražili penal, nakon što je Ibišević oboren u protivničkom šesnaestercu. Međutim, sudija se nije oglasio. Kontakt je postojao, ali nemamo sreće. 41. minut - Bez većih uzbuđenja u posljednjih 10-ak minuta. I dalje 0:0. 34. minut - Bespotreban žuti karton za Miralema Pjanića na centru terena. 32. minut - Drugi korner za Zmajeve. Opet ga je izborio igrač Hajduka Tino Sven Sušić. Loptu je ubacio Pjanić, a šut Ibiševića odlazi u ruke odlično postavljenog Henesseya. 30. minut - Teška pozicija za Sušića nakon centaršuta Mujdže, a njegov udarac glavom završava visoko preko gola. Naši su nakon početne dominacije Velšana uspostavili ravnotežu, te polako preuzimamo primat. 27. minut - Opet prijetimo i to preko Miralema Pjanića. Nažalost njegov udarac sa preko 20 metara odlazi pored gola. 21. minut - Domaćini opet prijete, ali udarac Guntera odlazi preko gola Asmira Begovića. 19. minut - Odlična dubinska lopta Miralema Pjanića za Edina Džeku, ali naš kapiten nije ispratio ovo dodavanje. Šteta... 17. minut - Gareth Bale iskosa s lijeve strane izveo slobodnjak, ali srećom odlično reagujemo u defanzivi. 16. minut - Hadžić dobiva žuti karton nakon prekršaja nad Gunterom. Dosta problema po lijevoj strani naše odbrane. 13. minut - Uzvratili su domaći. Bale je imao nešto više prostora, ali srećom njegov udarac ide kraj gola Asmira Begovića. 12. minut - Sušić izborio prvi korner za naše. Pjanić je ubacio iz ugla, ali domaći su to raščistili. 10. minut - Napokon su zaprijetili i Zmajevi, dobar udarac Pjanića sa preko 20 metara, ali Hennessey je odbranio. 7. minut -  Sjajan start Tonija Šunjića. U posljednjem trenutku je izbacio loptu ispred Balea. Nakon kornera pokušaj A. Williamsa glavom, ali preko gola Zmajeva. 6. minut - Prvi korner za domaće. Srećom bez veće prijetnje po gol Asmira Begovića. 1. minut - Susret je počeo, Velšani krenuli s centra. Još pet minuta do početka duela, igrači su izašli na teren, a u toku je intoniranje himni. Fudbalska reprezentacija BiH večeras će odigrati drugi kvalifikacijski susret za EURO 2016. Protivnik Zmajevima bit će Vels, a susret će biti odigran u Cardiffu od 20.45 sati. Poznati su i sastavi timova, a Safet Sušić je na teren poslao očekivani tim. BiH: Begović; Mujdža, Šunjić, Hadžić, Lulić; Bešić, Medunjanin, Pjanić, Sušić; Ibišević, Džeko. Vels: Hennessey; Gunter, Chester, N. Taylor A. Williams;, Bale, Ledley, J. Williams, King; Davies, Church. Pravdu na ovom susretu će dijeliti četvorka iz Rusije, predvođena Vladislavom Bezborodovom.