907

Premier liga

V. K.
0
Manchester City i Chelsea remizirali su danas 1:1 na Etihadu. Manchester City je mnogo bolje otvorio utakmicu, te je dominirao u svim sferama igre nad gostima iz Londona. Međutim, napadači menadžera Manuela Pellegrinija nikako nisu uspjevali pronaći put do mreže gola na kojem je stajao Thibaut Courtois. Osam minuta prije odlaska na odmor, Edin Džeko, koji je i ovaj susret počeo od prve minute, srušen je u kaznenom prostoru od strane Diega Coste, ali sudija se nije oglasio, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu od 0:0. ByEh3UbIcAEOerY Nešto manje od pola sata prije kraja utakmice, Manchester City je ostao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Pablo Zabaleta. Nedugo zatim, Pellegrini je iz igre izveo Edina Džeku, umjesto kojeg je ubacio desnog beka Bacarya Sagnu. Chelseaju nije dugo trebalo da kruniše terensku nadmoć, pa je Andre Schurrle pogodio mrežu Joea Harta, na asistenciju Edena Hazarda. Pellegrini je potom ubacio legendu Chelseaja, Franka Lamparda, koji je svom bivšem klubu zabio za konačnih 1:1. Manchester City 0 - 1 Chelsea # Andre Schurrle 21-09-2014 by 0-0