907

Engleska

S. T.
0
Hull i West Ham su remizirali rezultatom 2:2 (1:0), Hull je dva puta vodio, a West Ham je dva puta stizao prednost! U meču koji je obilovao lijepim potezima, uglavnom od strane debitanata, kojih je bilo čak sedmorica u oba tima, Hull i West Ham su podijelili bodove. West Ham je na početku meča imao veći posjed lopte i više prilika, ali do prvog gola, koji je postigao Hernandez u 39. minutu ipak nije bilo preterano zanimljivih akcija. El Mohammadi je sjajno prošao po desnoj strani, a Urugvajac je bio viši u skoku od Tomkinsa i izuzetno preciznim udarcem glavom savladao Adriana. Samo 5 minuta kasnije Hernandez je mogao da se proslavi - fantastičan udarac sa nekih 20 metara završio je na prečki, na loptu je natrčao Jelavić i postigao gol, ali je on poništen zbog opravdanog ofsajda. Ovo je možda bio i ključni trenutak meča, da je Hull na poluvrijeme otišao sa 2:0, West Ham najvjerovatnije ne bi mogao da se vrati u utakmicu. Već u 50. minutu West Ham je izjednačio preko Enera Valencije, jednog od najvećih pojačanja West Hama ovog ljeta. Odličan udarac Ekvadorca završio je pod samom prečkom McGregorovog gola. Mohammed Diame je u 65. minutu donio prednost Hullu poslije oduzete lopte nakon auta. Diame se nije radovao poslije gola, pošto je ovog ljeta prešao u Hull upravo iz West Hama. U 67. minutu izjednačio je West Ham autogolom Curtisa Daviesa, koji je jako loše reagovao na gol liniji posle šuta igrača West Hama U posljednjim momentima meča West Ham je mogao i do pobjede, ali je Ener Valencija glavom pogodio Dawsona na gol liniji, lopta se od prečke zatim odbila u korner.