Sjajna forma reprezentativca BiH: Prvi strijelac svoje ekipe,...
Sjajna forma reprezentativca BiH: Prvi strijelac svoje ekipe, među najboljim u Njemačkoj

ĐEDOVIĆ BRILJIRA U BAYERNU

E. S.
0
Košarkaši Bayerna jučer su na svom terenu doživjeli iznenađujući poraz od ekipe Gottingena. Poraženi su rezultatom 95:81. Naš seniorski reprezentativac Nihad Đedović je ubacio 19 poena, imao 5 skokova i 3 asistencije. No, nije sve tako izgledalo na početku. Bayern je dobio prvu četvrtinu utakmice rezultatom 20:17. Gosti su ipak bili bolji u drugoj dionici i dobili je rezultatom 27:19. Na poluvremenu su imali prednost od pet poena, a bilo je 44:39. Bayern je pokušavao da se vrati u drugom poluvremenu, ali nije uspio. Gosti su dobili treću četvrtinu igre rezultatom 23:20 i na ulasku u posljednjih deset minuta su gubili sa 67:59. Gosti su na kraju napravili dvocifrenu prednost i došli do zaslužene pobjede. Ipak, sigurno je da raduje forma Đedovića, koji je prvi strijelac svoje ekipe u ovoj sezoni njemačkog prvenstva, dok je na šestom mjestu u ukupnom poretku najboljih strijelaca Bundeslige.