907

Efikasni Bueno

V. K.
0
Iako je danas igrala Barcelona, show je ukrao malo poznati Alberto Bueno (26), napadač Rayo Vallecana. Vallecano je pobijedio Levante 4:2, a Španjolac je zabio četiri gola! Još je fascinantniji način na koji je to uspio, u razmaku od samo 15 minuta! Imao bi i savršeni hat-trick da ga nije 'pokvario', naime, zabio je desnom i lijevom nogom te glavom! Levante je poveo u 13. minuti preko Casadesusa, a onda je krenuo Bueno. U 23. je pogodio glavom s osam metara, a u 32. je vratar pogriješio, odbio loptu na koju je on natrčao pa je pospremio u mrežu s pet metara. Minutu kasnije je zabio ljevicom s ruba peterca, a onda je u 38. praktički ušetao u mrežu nakon nove loše intervencije golmana. Bueno nije u subotu imao samo sreće jer je prije toga ove sezone već dao osam pogodaka, ukupno 12 pa se izjednačio s Marijom Mandžukićem na 7. mjestu ljestvice strijelaca. Dobar je napadač, potvrđuje to i da je omladinsku školu pohađao u Real Madridu, u kojem je proveo ukupno osam godina i ubilježio ukupno šest nastupa. Ušao je i u povijest jer je prvi koji je uspio zabiti četiri gola u tako kratkom razdoblju. Prije njega je to uspjelo Bebetu u sezoni 1995/96., Brazilac je u dresu Deportiva uništio Albacete s četiri gola u samo šest minuta!