Pobjeda Zmajeva u susretu koji će ući u anale
907

Kontrolni susret na Grbavici

V. K. (foto: radiosarajevo.ba)
0
Dvije fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine odigrale su večeras kontrolnu utakmicu na Grbavici, a slavila je A selekcija rezultatom 2:1. U kontrolnoj utakmici u kojoj su selektori Safet Sušić i Vlado Jagodić isprobali sve igrače koje su imali na raspolaganju, uglavnom je dominirala A selekcija. Starije reprezentativce u prednost je fenomenalnim golom doveo ove sezone odlični Senijad Ibričić u 22. minuti utakmice. Međutim, Zmajići su uzvratili u 36. minuti, kada je nakon lijepe akcije Asmira Begovića matirao Filip Arežina za 1:1. Potom je uslijedila još ljepša akcija dva fudbalera nekadašnja Željezničara. Edin Višća ubacio je loptu za svog imenjaka Džeku, koji glavom matira Jajala na golu U-21 reprezentacije Bosne i Hercegovine. U drugom poluvremenu oba selektora poprilično su promijenili ekipe, pa je i tempo igre pao, te gledaoci po veoma prohladnom vremenu više nisu vidjeli golova. Pet, šest minuta prije kraja utakmice, zbog igranja rukom isključen je stoper A tima Boris Pandža. Ovaj će susret, iako neslužben, ostati upisan u anale kao utakmica u kojoj je u dresu Bosne i Hercegovine debitovao Sead Hajrović.