907

CAPITAL ONE CUP

K. H.
0
Livepool i Tottenham večerašnjim pobjedama obezbjedili su prolaz u polu finale Capital One cupa. Livepool je u gostima savladao Bournemouth sa 1:3. Livepool je odmah krenuo agresivno, a ekipa Brendana Rodgersa nakon silnih neuspjeha imala je imperativ pobjede. Sterling je nakon Old Trafforda očigledno poradio na završnici, te u 20. minuti donosi prednost Redsima. Na 2:0 povečava Lazar Marković, a to mu je ujedno bio i prvi gol od kada je potpisao za Livepool. Sterling početkom drugog poluvremena pogađa za 3:0 i definitivno rješava pitanje pobjednika. Domaćini su do kraja uspjeli smanjiti golom Goslinga. http://www.dailymotion.com/video/x2cso05_bournemouth-vs-liverpool-1-3-all-goals-highlights-capital-one-cup_sport U drugoj utakmici, na White Hart Laneu, Tottenham je savladao Newcastle uvjerljivim rezultatom 4:0. Od samog početka "Pijetlovi" iz Sjevernog Londona su bili puno bolji protivnik, a u vodstvo ih je doveo Bentaleb u 18. minuti. Na samom početku drugog poluvremena Chadli postiže gol za 2:0. Do kraja susreta Tottenham je samo povečavao vodstvo, a na 3:0 povisio je Kane u 63 minuti. Samo minutu nakon što je ušao, u trenutku kada se igrala 70. minuta Roberto Soldado postiže gol za 4:0 i tako definitivno rješava pitanje pobjednika.   http://www.dailymotion.com/video/x2csnkm_nacer-chadli-goal-2-0-tottenham-vs-newcastle-united-17-12-2014-capital-one-cup_sport http://www.dailymotion.com/video/x2csn8x_soldado-goal-4-0-tottenham-vs-newcastle-capital-one-cup_sport http://www.dailymotion.com/video/x2csmpv_kane-goal-3-0-tottenham-vs-newcastle-capital-one-cup_sport http://www.dailymotion.com/video/x2cskgu_nabil-bentaleb-goal-1-0-tottenham-vs-newcastle-united-17-12-2014-capital-one-cup_sport