907

16. KOLO BUNDESLIGE

K. H.
0
Pet utakmica odigrano je večeras u Bundesligi i time je kompletirano 16. kolo. Moenchengladbach - Bremen Ekipa Borussije na domaćem terenu savladala je Werder našeg Izeta Hajrovića rezultatom 4:1. Stijelci za pobjedu Moenchengladbacha bili su Kruse u 32 minuti, Wendt u 38. minuti. Rezultatsku neizvjesnost vratio je Junuzović golom u 51. minuti da bi pobjedu domaćina do kraja golovima osigurali Kramer 64. minuti i Branimir Hrgota u 88. minuti. Naš Izet Hajrović u igru je ušao u 65. minuti. Paderborn - Schalke U odličnoj utakmici između Paderborna i Schalkea gosti su lomili otpor domaćina sve do 78. minute. No počnimo redom. Autogolom koji je postigao gostujući igrač Ayhan domaćini su poveli sa 1:0 i sve se činilo da će se s tim rezultatom otići na odmor. Međutim, Choupo-Moting u 44. minuti postiže pogodak za poravnjanje i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Paderborn je imao svoje šanse, a među najboljim pojedincima na terenu bio je i budući reprezentativac naše zemlje, Mario Vrančić koji je za domaću ekipu igrao svih 90 minuta. Veoma važna tri boda gostima je obezbjedio Neustädter golom u 78 minuti. http://www.dailymotion.com/video/x2cshol_chupo-moting-goal-paderborn-vs-shalke-1-1-bundesliga-17-12-2014_sport http://www.dailymotion.com/video/x2csl97_r-neustadter-goal-paderborn-vs-shalke-1-2-bundesliga-17-12-2014_sport Hoffenheim -Leverkusen Susret klubova u kojem igraju dva naša reprezentativca nije ispunio očekivanja. Jedini, a ujedno i odlučujući pogodak na utakmici postigao je saigrač našeg Emira Spahića, Kießling koji je Leverkuzenu donio vrijedna tri boda. I Spahić i Ermin Bičakčić su odigrali svih 90 minuti za svoju ekipu. http://www.dailymotion.com/video/x2csl04_goal-kiesling-hoffenheim-0-1-bayer-leverkusen-17-12-2014_sport Dortmund - Wolfsburg U derbiju kola, u utakmici koju su igrali Dortmund i Wolfsburg nije bilo pobjednika. Dortmund je poveo u 8. minuti golom Aubameyanga, da bi Wolfsburg golom de Bruynea iz slobodnog udarca poravao rezultat. Borussia je imala nešto više od igre, a Immobile je imao puno prilika koje nije uspio realizirati. Ipak, igrala se 76. minuta kada je pojačanje iz Torina sjajno primio jedan pass i sa 16 metara savladao gostujućeg golmana. Jurgen Klopp izmjenama je probao zatvoriti prilaz svom golu, međutim iz jednog kornera Naldo pogađa u 85. minuti postavlja konačni rezultat 2:2. http://www.dailymotion.com/video/x2csf8s_goal-aubameyang-dortmund-1-0-wolfsburg-17-12-2014_sport http://www.dailymotion.com/video/x2csh5q_kevin-de-bruyne-goal-1-1-borussia-dortmund-vs-wolfsburg_sport http://www.dailymotion.com/video/x2cskvu_goal-immobile-dortmund-2-1-wolfsburg-17-12-2014_sport Frankfurt - Herta U najboljoj utakmici večeri vidjeli smo čak osam pogodaka. Igrala se 37. minuta, a gosti iz Berlina već su imali prednost od 3:0. Stijelici za goste su bili Brooks, Ben Hatira i Schieber. Prije samog odlaska na odmor Aigner pogađa za smanjenje rezultata. Nesuđeni reprezentativac BiH, Haris Seferović pogađa u 58. minuti za 2:3 te je tako vratio nadu domaćinima. Kada je u 80. minuti Niemeyer pogodio za 2:4 činilo se kako je utakmica rješena. Međutim, golovima Maiera u 90. i 91. minuti Frankfurt stiže do 4:4 i vrijednog boda.