U Arsenalu ne mogu vjerovati da su ovo izgubili: United pokorio Emirates

Premier liga

V. K.
0
U derbi susretu engleske Premier lige Manchester United je na Emiratesu sa 2:1 savladao ekipu Arsenala. Bila je ovo prva pobjeda u gostima izabranika menadžera Louisa van Gaala ove sezone. Ipak, mora se reći kako Arsenal u ovom susretu nije imao sreće, bolje rečeno, na golu Uniteda briljirao je sjajni Španac David De Gea. De Gea je imao devet uspješnih odbrana na ovom susretu, te mu se s punim pravom mogu pripisati najveće zasluge za pobjedu. Kieran Gibbs je autogolom u 56. minuti doveo Manchester United u prednost. Nakon primljenog gola, Arsenal je krenuo u ofanzivu, ali to je otvorilo prostora napadačima Uniteda, pa je iz jedne kontre pogodio Wayne Rooney za 2:0. U sudijskoj nadoknadi vremena Angel di Marija se obrukao, kada je izašao jedan na jedan sa golmanom Arsenala, ali je šutirao slabo i pored gola. Dvije minute kasnije, Olivier Giroud je čudesnim golom ipak uspio savladati De Geu za konačnih 2:1.
Kieran Gibbs OWN Goal - Arsenal 0-1 Manchester United (22/11/2014) by GOALS & HIGHLIGHTS
Arsenal 0 - 2 Manchester United - Goal -85' Rooney W. (Di Maria A.) by Football Live