Širokobriježani savladali Dinamo za finale turnira u Vukovaru
907

Ivanković donio trijumf

A. H.
0
Široki Brijeg savladao (3:2) je Dinamo u drugoj polufinalnoj utakmici 4. Memorijalnog turnira Blago Zadro koji se ovoga vikenda igra u Vukovaru, pa će se ekipa Zorana Mamića u nedjelju od 13.30 u dvoboju za 3. mjesto suprostaviti domaćinu - Vukovaru. Finalni dvoboj Širokog Brijega i Osijeka na rasporedu je u 15.30. U prvom polufinalu Osijek je s 3:0 nadvisio Vukovar. Zoran Mamić u Vukovaru nije mogao računati na devet reprezentativaca (Antolić, Brozović, Čop, Ademi, Soudani, Pinto, Heriquez, Pjaca i Ćorić), ali niti na četiri (Addy, Hodžić, Husejinović i Pivarić) povrijeđena igrača. Priliku su tako, već protiv Širokog Brijega, dobile mlade snage Dinama (Sosa, Lovren, Moro, Brekalo, Božić i Stanić), igrači rođeni 1998. godine. Zanimljivo, prvi nastup u dresu seniorske ekipe Dinama upisao je i Davor Lovren, mlađi brat hrvatskog reprezentativca Dejana. Za Zorana Mamića mnogo je važnije kako se u ovom dvoboju niko od njegovih igrača nije povrijedio, a svih 80 minuta (utakmica se igrala 2x40 minuta) odigrao je Junior Fernandes, piše Goal. Čileanac je bio najopasniji igrač Dinama, jednom je poentirao, a jednom naveo protivničkog igrača da zatrese svoju mrežu. Čileanac je bio vrlo dobar, a krajem prvoga dijela zbog ofsajda mu je poništen još jedan pogodak. Široki Brijeg je poveo u 21. minuti. Filip Mihaljević (bivši junior Dinama) primio je loptu na rubu kaznenog prostora, oslobodio se za udarac i sa 16 metara preciznim udarcem lijevom nogom pogodio sami kut. Neodbranjivo za iskusnog Eduarda. Viceprvak Bosne i Hecegovine sredinom drugoga dijela (62. minuta) stigao je do novog pogotka. Igrači Širokog su prošli po lijevoj strani, lopta je na koncu došla u kazneni prostor gdje Buhaču nije bilo teško s nekih 6-7 metara poslati je u mrežu. Ipak, samo dvije minute kasnije već je bilo 2:1. Fernandes je ušao u kazneni prostor, a kada se činilo da je izgubio loptu pritisnuo je odbranu Širokog Brijega i natjerao Karačića na grešku. Junior Fernandes u 70. minuti izjednačio je rezultat, Čileanac je bio najviši u skoku nakon što je korner s desne strane izveo Lovren. Široki Brijeg do konačne je pobjede je stigao u 78. minuti. Menalo je ubacio s desne strane, a Ivanković u sredini primio loptu i silovitim udarcem zatresao mrežu! Dinamo (4-3-3): Eduardo - Boras (od 41. Taravel), Sigali (od 41. Šimunović), Šimunić (od 41. Andrijašević), Ibanez (od 66. Sosa) - Vukojević, Goncalo (od 66. Lovren), Machado (od 51. Moro) - Wilson (od 66. Brekalo), Božić (od 51. Stanić), Fernandes. Široki Brijeg: Bilobrk - Ćorluka (od 41. Buhač), Džidić (od 41. Laštro), Kožulj (od 51. Fazonjić), Karačić - Landeka (od 51. Ivanković), Marković, Mihaljević (od 63. Menalo), Peko (od 41. Barišić) - Pandža, Wagner (od 66. Kožul). Strijelci: 0:1 - Mihaljević (21), 0:2 - Buhač (62), 1:2 - Karačić (64-ag), 2:2 - Fernandes (70), 2:3 - Ivanković (78).