907

Promašio penal za bod

M. H.
0
Ronaldinho nije mogao zamisliti gori debi za novu ekipu, meksički Queretaro. Naime, njegov tim je na domaćem terenu izgubio od Tigresa 1:0, a legendarni Brazilac je promašio jedanaesterac, kojim je mogao donijeti bod novoj momčadi. Tigres je do tri boda u 5. kolu grupe 1 meksičkog prvenstva stigao golom Gomeza već u 9. minuti. Ronaldinho je u 61. minuti imao priliku donijeti izjednačenje Queretaru, nakon što je Guido Pizarro u vlastitom šesnaestercu srušio Danilinha, međutim Brazilac je kazneni udarac poslao visoko iznad gola. 34-godišnji Brazilac u nekoliko je navrata pokazao djelić svoje čarolije, međutim to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da uzme bod(ove) protiv Tigresa. Nakon pet kola u grupi 1 vodi Tigres s 11 bodova, dok je Queretaro drugi s devet bodova.