BiH nogometašice porazom okončale kvalifikacije za SP
907

Poraz od Poljske

S. T.
0
Ženska nogometna A- reprezentacija BiH u posljednjem susretu kvalifikacija za nastup na svjetskom prvenstvu 2015. godine večeras je u Wlocwealeku poražena od selekcije Poljske sa 3:1 (3:1). Golove za domaću ekipu postigle su Natalija Pakulska u 19. minuti iz penala, te Ewa Pajor u 29. i Ewelina Kamczyk u 33. minuti, dok je strijelc jedinog gola za bh. tim bila Elmedina Ahmić u 42. minuti. Nogometašice BiH su nastup u Četvrtoj kvalifikacionoj grupi okončale na četvrtom mjestu sa devet bodova. U devet odigranih susreta izabranice selektorke Samire Hurem zabilježile su dvije pobjede, tri remija i četiri poraza. Prvo mjesto u grupi i nastup na SP-u izborile su nogometašice Švedske sa 27 bodova, druga je Škotska sa 23, a treća Poljska sa 13 bodova, dok su peto mjesto sa po dva boda podijelile ekipe Farskih Otoka i Sjeverne Irske.