Minimalne pobjede Zenita i Porta, remi na "Ljudskom vrtu"
Minimalne pobjede Zenita i Porta, remi na

Liga prvaka

Goal.com
0
U srijedu je odigrano pet utakmica četvrtog pretkola Lige prvaka, a veliki korak prema skupinama najelitnijeg europskog klupskog nogometnog natjecanja napravili su minimalnim pobjedama Porto i Zenit. Porto je s 1:0 slavio u Francuskoj kod Lillea u utakmici u kojoj su bili bolji tim, imali dominaciju, a jedini gol zabili su u 61. minuti. Jackson Martinez je pucao glavom, vratar Lillea Vincent Enyeama je samo kratko odbio, ali lopta je došla točno pred Hectora Herreru, koji ju je ugurao u mrežu. Zenit je s 1:0 pobijedio Standard u Liegeu, a gosti su gol odluke zabili u 16. minuti kada je nakon asistencije Hulka pogodio Oleg Šhatov. U nastavku utakmice Standard je imao bolje prilike, međutim Zenit je na golu imao raspoloženog Jurija Lodigina, koji je u nekoliko navrata fantastično reagirao. Aalborg je remizirao je kod kuće protiv APOEL-a. Danci su poveli preko Thomsena u 16. minuti, a mirniji uzvrat Cipranima omogućio je Oliveira u 54. minuti. U Ljudskom vrtu u susretu Maribora i Celtica oba gola pala su u prvih 14 minuta. Škoti su poveli preko McGregora u 6. minuti, a domaćini su izjednačili preko Bohara u 14. minuti. U Bratislavi u utakmici Slovana i BATE-a oba gola zabili su domaćini, samo što je prvi Jablonsky pospremio u vlastitu mrežu. Na 1:1 je izjednačio Vittek u 80. minuti. Uzvrati se igraju za sedam dana.