Dijamant i društvo poklekli u engleskom derbiju nakon penala
907

Champions Cup:

M. H.
0
Nogometaši Liverpoola dvaput su se vraćali iz minusa protiv Manchester Cityja i na koncu slavili boljim izvođenjem jedanaesteraca u 2. kolu grupe B International Champions Cupa, turnira koji se održava širom SAD-a.
Poslije 90 minuta dvoboja u New Yorku rezultat je bio 2-2, a prilikom udaraca s bijele točke za ''građane'' je precizan bio samo 17-godišnji Kelechi Iheanacho, dok su za ''redse'' pogodili Emre Can, Jordan Henderson i Lucas Leiva. U osnovnom dijelu utakmice dvostruki je strijelac za aktuelnog engleskog prvaka, u 53. i 67. minuti, bio crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić. Liverpool se prvi put vratio u 59. minuti preko Jordana Hendersona, a za 2-2 je u 85. minuti zabio Raheem Sterling. Poslije dva kola Liverpool je na čelu grupe B s bodom više od Manchester Cityja. Pobjednik grupe će u finalu 4. avgusta igrati protiv osvajača skupine A, u kojoj je trenutno na vrhu Manchester United. Treba istači da je u dresu Građana od prve minute zaigrao bh. reprezentativac Edin Džeko. International Champions Cup, skupina B, 2. kolo: Liverpool - Manchester City 2-2 (Henderson 59, Sterling 85 / Jovetić 53, 67), na penale 3-1 Redoslijed: 1. Liverpool 5, 2. Manchester City 4, 3. Olympiacos 3, 4. Milan 0