Sjajno drugo poluvrijeme Zmajeva za historijski trijumf
907

SP u Kataru

M. Hadžijusufović
0
Rukometna reprezentacija BiH uspješno je započela Svjetsko prvenstvo u Kataru. Iako smo na poluvremenu imali zaostatak od čak četiri gola, u nastavku smo zaigrali fenomenalno, te zasluženo slavili. Konačan rezultat bio je 30:25. Ime Duška Čelice zlatnim slovima će ostati upisano u historiju bh. rukometa. Naime, on je postigao prvi gol za BiH u historiji svjetskih prvenstava. Bh. rukometaši solidno su odigrali prvih 15 minuta, a većinom se igralo gol za gol. Međutim, kako se bližio kraj poluvremena naši su itekako padali, gubili smo lopte u napadu, odbrana je dosta loše reagovala u nekoliko situacija, te smo na poluvremenu otišli na odmor sa čak četiri gola zaostatka (12:16). Bilo je tu dosta brzopletosti u napadu, bezidejnosti, falilo nam je i sreće u odlučujućim momentima... U nastavku kao da je druga ekipa izašla na teren, te smo napravili sjajnu seriju od čak 7:0. Vodili smo i 19:16, a prvi gol u drugom poluvremenu smo primili u 40. minuti. Nastavili smo s veoma dobrom igrom, pojačali odbranu, te smo u posljednjih 10 minuta imali i pet golova prednosti. Selektor je tada priliku dao i nedovoljno opravljenom Nikoli Prceu, Stefanu Jankoviću, te Mirku Mikiću, koji nisu dobili priliku u prvom dijelu meča. Meč smo rutinski priveli kraju, te zabilježili toliko bitan trijumf. Najbolji igrač meča bio je Duško Čelica, koji je postigao šest pogodaka, dok su po četiri dodali Ivan Karačić i Alen Ovčina. Vrijedi izdvojiti i da je golman Burić zabilježio osam odbrana. Novi ispit je već sutra, kada ćemo igrati s Austrijom.