907

17 poena, devet skokova

M. H.
0
Brooklyn Netsi nakon velikog trijumfa nad aktuelnim prvakom nisu uspjeli slaviti na još jednom gostovanju na Floridi. Jači od njih bio je Magic, koji je slavio sa 115:111. Gosti su minimalno riješili prvu četvrtinu u svoju korist, ali su domaći uzvratili u drugom periodu igre, koji su dobili sa čak plus 14. Tu je vjerovatno pobjednik i riješen. Netsi su do kraja pokušavali stići ovaj veliki zaostatak, ali ipak nisu uspjeli. Naš najbolji košarkaš Mirza Teletović počeo je meč u startnoj petorci i na sjajan način se odužio treneru Jasonu Kiddu. Na terenu je proveo čak 31 minut i 39 sekundi, a ubacio je 17 poena, te zabilježio devet skokova (tri napadačka i šest defanzivnih), te imao po jednu ukradenu i izgubljenu loptu, dok je i dva puta blokiran. Za tri poena je šutirao 5/12, za dva 0/5, dok je s linije slobodnih bacanja gađao 2/4. Tako mu je za samo jedan skok izostao double-double učinak. Mirza je veoma dobro odigrao u trećoj četvrtini, kada je pogodio i četiri trojke. Pogledajte sve poene bh. kapitena protiv Orlanda.