Pirova pobjeda Širokog, Čelik izborio finale
907

Kup BiH

M. H.
0
Sjajan susret večeras su na Pecari odigrali fudbaleri Širokog Brijega i Čelika. Domaći su slavili s 1:0, ali im to nije bilo dovoljno da izbore finale Kupa BiH, jer su u prvom susretu u Zenici poraženi s 0:2. Domaći su ofanzivno počeli meč, a u 12. minuti Barišić je pogodio prečku. Tačnije, golman gostiju Hinović je uz dosta poteškoća njegov šut skrenuo u okvir gola i spasio svoj tim. Nakon početnog pritiska Širokobriježana Čelik je uspio uspostaviti ravnotežu, a sjajnu priliku je u 44. minuti imao Barać, ali je iz izgledne situacije loše šutirao i lopta je otišla pored gola. Početnim rezultatom okončano je i poluvrijeme. U nastavku domaći su nastavili tražiti pogodak, a gosti su odolijevali do 69. minute. Tada je Brazilac Wagner načeo mrežu Čelika nakon kornera i pogodio za vodstvo. Gosti su pokušali uzvratiti, ali je Mešanović bio neprecizan. Uslijedio je pritisak domaćih da postignu i drugi gol i tako izbore produžetke. Međutim, gosti su se znalački odbranili i otišli u finale, gdje ih čeka Sarajevo, koje je sa 3:1 u revanšu slavilo u Mostaru kod Zrinjskog.