907

Bundesliga

E. H.
0
Nastavlja se loša serija Borussije Dortmund u Bundesligi. U 9. kolu na Signal Iduna Parku izgubili su od Hannovera 1:0 i tako upisali već šesti poraz ove sezone. Gosti su prvi zaprijetili. U 7. minuti Leonardo Bittencourt je pucao iz prve nakon što je primio loptu u šesnaestercu, ali prohujalo je to pokraj vratnice. Do kraja prvog dijela gledali smo potpunu dominaciju Borussije, u prilikama su se izmjenjivali Mhitarjan, Hummels i Reus, ali lopta jednostavno nije htjela u gol, ili ih je zaustavljao gostujući vratar Ron-Robert Zieler ili su bili neprecizni. I u nastavku ista, slika, redale su se prilike pred golom Hannovera, dvaput je pokušao Reus, jednom Ramos, ali na semaforu je i dalje stajalo 0:0. Onda šok u 61. minuti. Hiroshi Kiyotake zabio je iz slobodnog udarca za vodstvo Hannovera 1:0. Hannover je imao još dvije prilike, u 65. i 66. minuti da poveća prednost, ali udarce Kiyotakea i Joselu branio je Weidenfeller. Borussia je do kraja utakmice pokušala preko Mhitarjana i Ramosa, ali mreža gostiju nije se zatresla. Dortmund je novim porazom pao na 15. mjesto sa samo sedam bodova, dok je Hannover sedmi sa 13 bodova.