Burno na Vicente Calderonu, Barcelona korača prema finalu
907

KUP KRALJA

K. P.
0
Nakon što je prvu utakmicu četvrtinefinala kupa Kralja Barcelona pobjedila Atletico Madrid golom Messija, pravi rat na terenu i žestoka borba očekivala se i u drugom susretu. Nervoze i agresivnosti nije manjkalo tokom cijelog susreta, a čak dva crvena kartona su dobili igrači Atletico Madrida. No, krenimo redom. Već u 40. sekundi utakmice, Fernando Torres postiže svoj prvi pogodak na Vicente Calderonu i tako anulira prednost Barcelone iz prve utakmice. http://www.dailymotion.com/video/x2fv3iu_fernando-torres-1-0-atletico-madrid-barcelona-28-01-2015-hd_sport Slavlje se nije ni stišalo, a već u 9. minuti Neymar stvari vraća na početak i zabija pogodak za 1:1. http://www.dailymotion.com/video/x2fv417_neymar-1-1-atletico-madrid-barcelona-28-01-2015-hd_sport Atletico je svojim presinogom konstantno vršio presing na odbranu Barcelone, a u 30. minuti Javier Mascerano pravi penal, a siguran realizator je bio Raul Carcia i tako svoju ekipu vraća u igru. U tom trenutku Atleticu je bio potreban još jedan pogodak za prolaz, ali pod uslovom da ne prime niti jedan gol. http://www.dailymotion.com/video/x2fv5z5_luis-garcia-pen-goal-atletico-madrid-2-1-barcelona-28-01-2015_sport Ludo prvo poluvrijeme se nastavilo, a 38. minuti Miranda nespretno postiže autogol, da bi nedogo zatim, tačnije u 41. minuti Neymar donio potpuni preokret Barceloni i tako je već bilo jasno da Atletico neće imati snage da u drugom poluvremenu taj rezultat vrati u svoju korist. U prilog Barceloni je išla i činjenica da je Gabi na poluvremenu dobio crveni karton i tako Barceloni olakšao posao do kraja. http://www.dailymotion.com/video/x2fv66j_goal-neymar-atl-madrid-2-3-barcelona-copa-del-rey-28-01-2015_sport U drugom poluvremenu viđeno je čak 7 žutih kartona, kao i jedan crveni. Mario Suarez je u 84. minuti pocrvenio i definitivno riješio pitajne pobjednika, ako je u drugom poluvremenu te dileme i bilo.