Bešić izvanredan u pobjedi Evertona nad QPR
907

Premier Liga:

K. Dedović
0
Na zadnjoj utakmici 16. kola Premier lige, snage su odmjerili Everton i QPR. Rezultat na kraju utakmice glasio je 3 - 1 u korist domaćina. Everton: Bešić, Barkley, Baines, Coleman, Distin, Howard, Jagielka, Lukaku, McGeady, Mirallas, Naismith QPR: Barton, Dunne, Fer, Green, Hoilett, Isla, Mutch, Onuoha, Phillips, Vargas, Yun Suk-Young Domaćin je stigao prvi u vodstvo preko Barkleya koji je na asistenciju Lukakua pogodio mrežu gostiju u 33. minuti za 1 - 0. Deset minuta kasnije Mirallas je bio strijelac drugog pogotka za Everton. S tim rezultatom otišlo se na pauzu. Na početku drugog poluvremena Everton dolazi do svog trećeg pogotka, ovaj put strijelac je bio Naismith u 53. minuti na asistenciju McGeadya. Kada se činio potop QPR-a, gosti postižu počasni pogodak. Zamora je pogodio u 80. minuti za konačnih Everton - QPR 3 - 1. Bh. reprezentativac Muhamed Bešić odigrao je čitavu utakmicu za Everton, te dobio ocjenu 7.8 od portala whoscored.com, čime je bio četvrti najbolji igrač kod Evertona, odmah iza strijelaca Barkleya, Mirallasa i Naismitha. Besic Everton se ovom pobjedom nalazi na 10. mjestu sa osvojenih 21 bodom, dok je QPR na 18. mjestu sa skupljenih 14 bodova. Ekipa sa Goodison Parka sljedeću utakmicu igra protiv Southamptona dok će QPR ugostiti WBA. Deportivo - Elche 1 : 0 U direktnom duelu koji odlučuje o opstanku u Primeri, Deportivo La Coruna je pobedila ekipu Elchea sa 1:0 i tako došla do veoma bitna 3 boda. Jedini gol na ovom meču postigao je Farina nakon jednog napada koji je išao po desnoj strani, loptu je ovaj fudbaler dočekao u šesnaestercu i odličnim plasiranim šutem savladao golmana gostiju. Gosti su pred kraj imali odličnu priliku da izjednače, ali je golman Fabrizio spasio čist gol.