Bayern krenuo pobjedom, Malanda profulao "mrtvu šansu"
Bayern krenuo pobjedom, Malanda profulao

Bundesliga

S. T.
0
Bundesliga je počela, a u prvoj utakmici odigranoj večeras na Allianz Areni aktuelni šampion Bayern slavio je protiv Wolfsburga sa 2:1. Bavarci večeras nisu imali lagan posao, kao što su im mnogi predviđali. Najveće ovosezonsko pojačanje Robert Lewandowski nije pružio zapaženu partiju, i pored toga što je upisao asistenciju Arjenu Robbenu za drugi gol. Poljak je kasnije zamijenjen u 79. minuti kada je umjesto njega ušao Rode. Bayern je došao do pobjede golovima Thomasa Mullera u 37. i Robbena u 47.minuti. Gol za Wolfsburg, i to najbolji na utakmici, postigao je Ivica Olić samo pet minuta nakon Robbenovog gola. Wolfsburg je mogao i do povoljnijeg rezultata da je Malanda desetak minuta pred kraj meča iskoristio sjajnu priliku, ali njegov udarac sa samo pola metra završio je pokraj gola.