Columbus, Dallas i Chicago poravnali rezultat u seriji
907

NHL doigravanje:

M. H.
0
U noći sa srijede na četvrtak odigrane su tri utakmice doigravanja NHL lige, domaćini su upisali tri pobjede, nakon kojih je serija kod sva tri para poravnata na 2-2.
Najveće je iznenađenje ponovo bio Columbus, koji je okrenuo 0-3 zaostatak i u konačnici, nakon produžetka, slavio s 4-3. U razmaku od samo pet minuta prve trećine Craig Adams, Chris Kunitz i James Neal zabili su pogotke za Penguinse i doveli ih na prag vodstva 3-1 u seriji. Međutim, Boone Jenner je najprije smanjio na 1-3 u prvoj trećini, Ryan Johansen je zabio za 2-3 u drugoj, a onda je Brandon Dubinsky 24 sekunde prije kraja regularnog dijela utakmice postigao pogodak za 3-3 i produžetak. Psihološka prednost pokazala se ključnom u produžetku u kojem je Nick Foligno nakon manje od tri minute donio svojoj momčadi prvu domaću pobjedu u doigravanju u klupskoj povijesti otkako je klub zaigrao u NHL ligi prije 14 godina. U subotu je na rasporedu peta utakmica, a igra se u Pittsburghu. Aktuelni prvaci Chicago Blackhawksi upisivali su nesretne poraze u prve dvije utakmice serije protiv St. Louisa, oba puta nakon produžetka i oba puta rezultatom 4-3. Ipak, ovoga je puta sreća bila na njihovoj strani. St. Louis je sedam i pol minuta prije kraja regularnog dijela utakmice poveo s 3-2 i bio je na pragu breaka, ali je Bryan Bickell zabio četiri minute prije kraja za produžetak. Mreže su mirovale do 12. minute, a onda je Patrick Kane zabio za Chicago i poravnao seriju na 2-2. Peta utakmica najzanimljivije serije ovogodišnjeg prvog kruga doigravanja igra se u petak u St. Louisu. Dallas je okrenuo rano 2-0 vodstvo najbolje ekipe Zapadne konferencije Anaheima, te u konačnici slavio s 4-2 za poravnanje rezultata u seriji. Bryan Allen i Patrick Maroon postigli su dva rana pogotka za goste, ali u drugoj su trećini pogocima uzvratili Jaime Benn i Vernon Fiddler. Na otvaranju treće dionice Cody Eakin i Alex Golinski zabili su u razmaku od minute i 22 sekunde za, pokazalo se, nedostižno vodstvo. Serija seli u Anaheim, gdje se u petak igra peta utakmica. NHL liga, 4. utakmice: Istočna konferencija Columbus – Pittsburgh 4-3, produžetak serija je izjednačena na 2-2   Zapadna konferencija Dallas – Anaheim 4-2 serija je izjednačena na 2-2   Chicago – St. Louis 4-3, produžetak serija je izjednačena na 2-2