PSG stigao na korak do naslova prvaka Francuske
907

Ligue 1

V. K.
0
Nogometaši PSG-a savladali su Evian s 1-0 u utakmici 34. kola francuskog Le Championnata i tako su došli nadomak obrane naslova... Naime, četiri kola prije kraja sezone od drugoplasiranog Monaca imaju deset bodova viška i u sljedećem bi kolu mogli i matematički osigurati titulu. Protiv Eviana na Parku prinčeva PSG se dugo mučio, ali je na kraju uspio upisati 25. ovosezonsku pobjedu kasnim golom Blaisea Matuidija iz 89. minute. Valja reći kako je pariški sastav od 61. minute igrao s igračem više nakon isključenja Kassima Abdallaha. U drugoj utakmici dana Toulouse i Lyon podijelili su bodove odigravši 0-0. Le Championnat, 34. kolo: PSG - Evian 1-0 (Matuidi 89) Toulouse - Lyon 0-0 Redoslijed: 1. PSG 82, 2. Monaco 72, 3. Lille 64, 4. St. Etienne 57, 5. Lyon 55...8. Toulouse 45...16. Evian 38...