Atletico - još četiri koraka do titule
907

Savladali Elche

0
Fudbalero Atletico Madrida još su se malo približili tituli španjolskog prvaka nakon što su u uvodnoj utakmici 34. kola Primere na svome Vicente Calderonu pobijedili Elche s 2-0.
Klub koji se bori za ostanak namučio je igrače Diega Simeonea, ali na koncu se ipak nije uspio izvući bez poraza. Do oba je pogotka Atletico došao iz prekida. U 72. minuti je Jose Sosa nabacio iz kornera, a brazilski defanzivac Miranda je glavom smjestio loptu iza leđa Manua Herrere. Upravo je Herrera do tog trenutka bio junak gostiju jer je u 50. minuti obranio penal Davidu Villi nakon što je Cristian Sapunaru napravio prekršaj na Raulu Garciji. Drugi penal Herrera, međutim, nije uspio zaustaviti. U posljednjoj je minuti utakmice ponovno na djelu bio Sapunaru koji je ovom prilikom u šesnaestercu srušio Diega Costu i dobio drugi žuti karton. Loptu je ovaj put na bijelu tačku stavio sam Costa i zabio svoj 27. ovosezonski pogodak u prvenstvu. Vodeći Atletico sada ima šest bodova više od Real Madrida koji je odigrao utakmicu manje. Simeoneova momčad si u preostale četiri utakmice čak može dopustiti i jedan poraz budući da je bolja od Reala u međusobnom omjeru. Atletico ima još četiri utakmice da odigra i ako osvoji sve bodove, titula je njihova.