Sjajni Bale donio Realu prvi trofej sezone, Bartra i Neymar tragičari

Copa del Rey

M. H.
0
U najvećem svjetskom fudbalskom derbiju večeras su se u Valenciji sastali Barcelona i Real Madrid u okviru finala Copa del Reya. Na kraju, u meču prepunom uzbuđenja, slavio je madridski sastav. Susret je počeo kao iz snova za Real. U 11. minuti nakon katastrofalne greške Barceloninih defanzivaca poveli su pogotkom Di Marije. Golu je prethodila greška Danija Alvesa, a treba istači i da je golman Pinto veoma loše intervenisao. Ovo je ujedno bila sumnjiva situacija, tj. nismo baš sigurni da Argentinac nije bio u ofsajdu kada je primio pas Karima Benzeme. Deset minuta kasnije uzvratila je Barcelona, ali je Neymar loše završio akciju Inieste i Fabregasa. Katalonci su pokušavali doći do gola Madriđana, ali Messi i Neymar nisu imali svoju noć. U 35. minuti sjajna prilika za Isca, ali Alba je u posljednjem trenutku požrtvovano izblokirao njegov udarac. Sedam minuta kasnije uzvratio je Messi, čiji udarac sa 16 metara ipak odlazi pored stative Ikera Casillasa. S tim rezultatom se otišlo na odmor. 10155011_625847094159257_2952525305969212254_n Tito Martino, kojem je ovo vjerovatno posljednji El Clasico u karijeri, u nastavku je izveo Albu i ubacio ofanzivnijeg Adriana, a Bale je imao dvije solidne prilike koje nije iskoristio. U 64. minuti pokušao je Barta i umalo je iznenadio Casillasa. Samo četiri minute kasnije mladi stoper Katalonaca pogodio je sjajno nakon kornera glavom za 1:1. Bio je to udarac iz dosta teške situacije, a lopta je uz malu pomoć stative završila iza golmana Kraljeva. Bale To je ujedno bio znak da proključa dio Mestalle koji su popunile pristalice tima s Nou Campa. Prethodno je Bale pogodio mrežu Katalonaca, ali pogodak je opravdano poništen zbog faula nad golmanom Barcelone. Barcelona je nastavila s napadima, a Real je svoju priliku čekao iz kontra napada. Jedan takav vidjeli smo u 81. minuti, kada je udarac Modrića zaustavila stativa. Ipak pet minuta kasnije nova kontra Kraljeva donijela im je vodstvo. neymar vs real Bale je sjajno uz aut liniju pobjegao Bartri, koji ga nije mogao pratiti, a ovaj rutinski plasira loptu pored nemoćnog Pinta. Ubrzo je i Benzema bio u sjajnoj šansi, ali je loše šutirao te je Pinto bez problema intervenisao. Kolosalnu šansu propustio je u 90. minuti Neymar, kada je na sjajan pas Xavija pogodio samo stativu, a lopta se vratila u ruke sretnom Casillasu. Završilo je 2:1, a Bartra i Neymar su bili pravi tragičari, mada se mora istači da je i Messi odigrao veoma loš meč. Real je večeras igrao bez svoje prve zvijezde Cristiana Ronalda, dok u timu Barcelone nije bilo Gerarda Piquea, a priliku je od prve minute dobio Bartra. BARCELONA: Pinto – Alves, Bartra (87. Alexis Sanchez), Mascherano, Alba (od 46. Adriano) – Xavi, Busquets, Fabregas (od 60. Pedro) – Neymar, Messi, Iniesta. REAL MADRID:  Casillas – Carvajal, Ramos, Pepe, Coentrao, – Alonso, DiMaria (86. illarrmendi), Modrić – Isco (89. Casemiro), Benzema (90. Varane), Bale.