907

Ligue 1

E. H.
0
Nogometaši Lillea upisali su minimalnu 1-0 pobjedu u sklopu 33. kola francuskog Le Championnata protiv Valenciennesa, kojom su dodatno pritisnuli Monaco na drugoj poziciji prvenstvene ljestvice... Junak vrijedne pobjede bio je 18-godišnji belgijski napadač Divock Origi, koji je ušao u igru u 56. minuti utakmice i zabio na asistenciju Salomona Kaloua 14 minuta kasnije. Bio mu je to peti ovosezonski pogodak u dresu trećeplasiranog sastava Le Championnata. Lille je pobjedom stigao na svega tri boda od Monaca koji trenutno drži drugo mjesto prvenstvene ljestvice, ali klub iz Kneževine pritom ima i utakmicu manje. Istu će odraditi u nastavku večeri kada ga očekuje teško gostovanje kod Rennesa.   Le Championnat, 33. kolo: Lille – Valenciennes 1-0 (Origi 70) Redoslijed: 1. PSG 79 (32 utakmice), 2. Monaco 66, 3. Lille 63 (+1), 4. Saint-Etienne 55, 5. Lyon 51, 6. Marseille 51 (+1), 7. Bordeaux 44, 8. Toulouse 44, 9. Reims 44, 10. Bastia 41...