907

Red Bull X-Fighters

V. K.
0
Španac Dany Torres pobjednik je druge ovosezonske svjetske serije Red Bull X Figtersa. On je u finalnom okršaju u Dubaiju savladao Levi Sherwooda u spektakularnom nadmetanju na najvišoj zgradi na svijetu. Torres je u presudnim trenucima izveo nekoliko majstorskih izvedbi koji su oduševili 13 hiljada gledalaca, a suce je primorao da mu daju najbolje ocjene. „Ko napravi i najmanju grešku, to ga može koštati. Pobijedio sam i sretan sam zbog toga, a teško je prognozirati ko će na kraju dotaći vrh“, rekao je nakon takmičenja Torres. Tom Pagès koji je slavio u Meksiko Citju završio je na trećem mjestu. Među oduševljenim gledaocima bio je i Fabio Cannavaro koji je bio kapetan italijanske nogometne reprezentacije koja je 2006. godine osvojila Svjetsko nogometno prvenstvo. Naredno nadmetanje održat će se 11.maja u Glen Helenu (SAD). Poredak u Dubaiju (prva tri mjesta): 1.Dany Torres (Španija) 2. Levi Sherwood (Novi Zeland) 3. Tom Pagès (Francuska) Ukupan poredak (prva tri mjesta): 1.Dany Torres (Španija) 180 bodova 2. Tom Pagès (Francuska) 165 bodova 3. Levi Sherwood (Novi Zeland) 145 bodova