907

Lihtenštajn ponovo rekordan

V. K.
0
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u pretposljednjem susretu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu sa 4:1 savladala Lihtenštajn. To samo po sebi i ne bi bila neka vijest, s obzirom da je selekcija Lihtenštajna jedna od najslabijih u Evropi, ali način na koji su Zmajevi došli do pobjede, bio je više nego impresivan. Iako to rezultat ne govori, Zmajevi su postigli nešto što nikada nijedna reprezentacija nije u evropskom dijelu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Izabranici selektora Safeta Sušića sva četiri gola su postigli u razmaku od samo 12 minuta, što je novi rekord kada su u pitanju evropske kvalifikacije za odlazak na jedno SP. Mrežu Lihtenštajna je načeo Edin Džeko u 27. minuti, samo sedam minuta kasnije na 2:0 povisio je Zvjezdan Misimović, za 3:0 pogodio je u 38. minuti Vedad Ibišević, a tačku na i minutu kasnije postavio je svojim drugim golom Edin Džeko.