Spektakularna utakmica u Plzenu: Željo izvukao sjajan rezultat!
907

Liga prvaka

V. K.
0
Željezničar je izgubio od Viktorije u Plzenu, ali izgubio odličnim rezultatom, 3:4. Amar Osim postavio je izrazito defanzivnu igru Željezničara od samog početka utakmice. U formaciji 4-5-1 aktuelni prvak Bosne i Hercegovine uspio se u prvom poluvremenu odbraniti i donekle umrtviti igru. Viktorija je imala apsolutnu terensku inicijativu tokom većeg dijela prvog dijela, ali se na golu Željezničara posebno istakao golman Hadžić, koji je u nekoliko navrata čudesnim intervencijama spašavao svoju mrežu. Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, a onda je mladi Tomislav Tomović ušutkao stadion u Plzenu. Igrala se sedma minuta drugog dijela igre, kada je Nermin Jamak uposlio Tomovića, a ovaj sjajnim udarcem matira češkog golmana za vodstvo Željezničara. Međutim, radost sarajevskih plavih trajala je samo devet minuta. Cisovsky je uspio savladati Hadžića, a plavi sa Grbavice se nisu ni oporavili od primljenog gola, a Kolar je u 66. minuti donio prednost Viktoriji. Vernes Selimović je uspio smanjiti na 2:3 u 78. minuti, ali Česi su uzvratili opet nakon samo par minuta kada je pogodio Rajtoral. Međutim, ni tu nije bio kraj golijadi. Pet minuta prije kraja utakmice Sead Bučan je pogodio i donio Želji sjajan rezultat uoči revanša.