23. 04. 2024 - 20:14
WWIN LIGA BIH: Velež ostvario krucijalnu pobjedu i napravio...
907
WWIN LIGA BIH: Velež ostvario krucijalnu pobjedu i napravio odlučujući korak ka plasmanu u Evropu

0

Nogometaši Veleža savladali su ekipu dobojske Sloge rezultatom 1:0 u okviru 28. kola WWin lige biH i napravili su ogroman korak ka plasmanu u Evropu.Rođeni sada imaju osam bodova više od Posušja koje je na petoj poziciji, a koje sutra gostuje Borcu, te su pet kola prije kraja gotovo sigurni među četiri vodeće ekipe koje će izboriti plasman na evropsku scenu.Očekivano, bila je to čvrsta i ne baš dopadljiva utakmica, a trenutak odluke desio se u 29. minuti. Guliashvili je izveo slobodan udarac, lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača Sloge i završila u mreži za vodstvo 1:0.

Sloga je u 37. minuti mogla odmah poravnati, ali udarac glavom Grabeža iz blizine odbranio je sjajni Hadžikić.

Nastavak utakmice nije donio izglednije prilike, a u 56. minuti poništen je gol gostiju koji je postigao Veselinović, iako je ostalo diskutabilno da li je bio u ofsajdu kako su sudije signalizirale.

Rođeni su do kraja ipak kontrolisali igru i stigli su do veoma vrijedne pobjede.Velež će u narednom kolu gostovati Sarajevu na Koševu, dok Sloga dočekuje ekipu Zvijezde 09.