25. 03. 2024 - 20:36
Prosinečki i start iz snova na klupi Crne Gore, Srbija na...
907
Prosinečki i start iz snova na klupi Crne Gore, Srbija na jedvite jade slavila protiv Kipra

0

Fudbalska reprezentacija Srbije upisala je pobjedu na gostovanju u Larnaci protiv selekcije Kipra rezultatom 1:0.

Nakon teško poraza od Rusije (4:0) prošle sedmice, Srbijanci su uspjeli slaviti protiv Kipra, ali mnogo teže nego što se očekivalo.

Izabranicima Dragana Stojkovića Piksija pobjedu je donio Sergej Milinković-Savić golom već u 7. minuti susreta, a samo četiri minute kasnije Aleksandar Mitrović je promašio jedanaesterac. Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je Srbija jedva savladala slabašni Kipar.

U istom terminu u turskoj Antaliji Crna Gora je upisala svoju drugu pobjedu u posljednjih nekoliko dana.

Nakon što su izabranici Roberta Prosinečkog pobijedili Bjelorusiju (2:0), bili su bolji i od Sjeverne Makedonije, a igrač odluke na ovom susretu bio je Stevan Jovetić, koji je pogodio u 45. minuti.