"Željezničar je u prednosti, a u Sarajevu će imati veliku podršku"
907

Slavoljub Muslin, trener Standarda

0

Trener Standarda Slavoljub Muslin nezadovoljan je primljenim golom od Željezničara, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Belgijski tim slavio je 2:1 u Liježu, a Muslin smatra da sarajevski tim ima prednost zbog postignutog gola u gostima.

"U Evropi ne smiješ primiti gol kod kuće, što se nama dogodilo. Taj gol daje prednost Željezničaru, koji će imati veliku podršku na svom terenu", rekao je Muslin.

Standard je dominirao na svom trenu u Liježu, imao desetak pokušaja da postigne gol, dvije trećine vremena posjed lopte, postigao je dva gola u prvom poluvremenu, ali je posustao u nastavku.

"Problem je mentalne prirode, jer fizički smo veoma dobri. Primjetio sam više tečnosti u našoj igri, ozbiljan pristup, bolje napadače", rekao je bivši trener Crvene zvezde.

Muslin je naglasio da su njegovoj ekipi potrebni iskusniji igrači, nakon što je klub pojačao 20-godišnji Portugalac Rocina.

Srpski trener se raduje povratku u Sarajevo gdje je poslednji put bio 1984. godine, ali ističe da ne ide kao turista u BiH.