Petarda Boce, Osvaldo

COPA LIBERTADORES

S. T.
0
Boca je u fantastičnoj formi, a protiv Zamore je zabilježila i treći trijumf u Libertadoresu ove sezone, te tako zadržala stoprocentan učinak u kontinentalnom takmičenju. Atletico Nacional je bio bolji od ekvadorske Barcelone, dok je Tigres slavio u San Joseu. Boca je jako otvorila meč i do poslednjeg zvižduka igrala u žestokom tempu i sa željom da postigne što više golova. Goledu protiv Zamore (Venecuela) je otvorio Meli, pogotkom u 7. minutu utakmice. Sedam minuta kasnije, Lodeiro je krunisao prelijepu akcije domaćeg tima, a na potpuno oduševljenje domaćih navijača, prije kraja prvog poluvremena, njihovi ljubimci su još jednom zatresli mrežu protiv Zamore za 3:0 prije odlaska na odmor. U drugom poluvremenu, šou je imao bivši igrač Juventusa, Intera i Southamptona, Pablo Osvaldo koji je postigao dva pogotka za konačnih 5:0. Barcelona je dočekala kolumbijski Atletico Nacional i izgubila. Domaći su vodili golom Alemana u 1. minutu, ali je Gera u 65. smanjio na 1:1, da bi Ruiz u poslednjem minutu nadonade drugog poluvremena postigao pogodak za pobedu gostiju. San Jose je u sjajnoj atmosferi dočekao ekipu Tigresa, koja je u Oruru propustio priliku da obraduje svoje navijače iako je bio bolji rival protiv Meksikanaca. Escoto je postigao vodeći pogodak za Tigres u 38. minutu, a poslije promašenog penala San Josea, u 75. minutu, ispostavilo se i jedini pogodak na utakmici.