907

Liga prvaka, osmina finala

M. H.
0
Fudbaleri Bayerna očekivano su izborili četvrtfinale Lige prvaka. Večeras su u Minhenu savladali ukrajinski Shakhtar sa 7:0. Nakon remija u prvom duelu (0:0), Bavarci su krenuli ofanzivno, što im se isplatilo već u uvodnim minutama meča. Kutcher je već u trećoj skrivio penal, te dobio direktan crveni karton, a Thomas Müller sigurno je pogodio s bijele tačke. http://www.dailymotion.com/video/x2j98sp_goal-thomas-muller-penalty-bayern-munich-vs-shakhtar-donestk-1-0-uefa-champions-league-11-03-2015_sport Bavarci su nastavili s napadima, a malo ih je poremetila povreda Arjena Robbena u ranoj fazi susreta. Ipak do poluvremena gostujuća mreža tresla se još jednom, kada je Boateng u 34. minuti jedan odbijanac rutinski proslijedio u gol. http://www.dailymotion.com/video/x2j9avd_goal-jerome-boateng-bayern-munich-vs-shakhtar-donestk-2-0-uefa-champions-league-11-03-2015_sport Iz prvog dijela vrijedi izdvojiti i stativu Roberta Lewandowskog. Domaći su goste dotukli na otvaranju drugog dijela meča. Prvo Ribery, a onda i Müller svojim drugim pogotkom večeras. http://www.dailymotion.com/video/x2j9cuu_ribery-goal-3-0-bayern-munich-vs-shakhtar-donetsk-11-03-15_sport http://www.dailymotion.com/video/x2j9d0h_muller-goal-4-0-bayern-munich-vs-shakhtar-donetsk-11-03-15_sport Seriju pogodaka u 63. minuti nastavio je defanzivac Badstuber. http://www.dailymotion.com/video/x2j9drv_badstuber-goal-5-0-bayern-munich-vs-shakhtar-donetsk-11-03-15_sport Međutim, ni tu nije bio kraj mukama tima iz Ukrajine, jer je do kraja njihovu mrežu još tresli Robert Lewandowski i Mario Götze. http://www.dailymotion.com/video/x2j9enm_robert-lewandowski-goal-bayern-munich-vs-shakhtar-6-0-ucl-11-03-2015_sport